Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michaela Salačová

15. 10. 2008

michaelasalacova.cz

Ovlivněna akcemi jako je Apokalypsa,Orion Hall,BassBlaster apod. , které po několik let aktivně navštěvovala, v sobě nacházela pocit, že svůj vztah k muzice může projevit i jiným způsobem, než je pouhý tanec. V tomto období také pracovně navštěvuje Londýn, kde stejně tak jako na parties v Čechách pociťovala silnou touhu nepodílet se na akcích jen pasivním způsobem a tanec už zdaleka nestačil. Po návratu domů se se svými pocity svěřila dvěma libereckým DJům, díky kterým dostala poprvé příležitost vyzkoušet si, jaké to je být tou největší mírou součástí taneční párty – tj. postavit se za gramofony. První příležitosti ji ihned maximálně pohltily natolik, že se rozhodla djingu věnovat maximum svého volného času, kterého měla díky svému úspěšnému působení na poli modelingu i tak velmi málo.

Následuje spolupráce s pražským klubem Naif, kde se seznamuje s místními DJi a dostává prostor pro zkoušení a následné hraní. V tomto období také vstupuje pod booking agentury Depo9, čímž se z pohledu veřejnosti zařazuje mezi DJe typu Lucaso, Uwa, apod.

Její první oficiální vystoupení absolvovala při příležitosti oslav dvacátých narozenin dne 22. listopadu roku 2002 v pražském klubu Naif. Díky nečekanému úspěchu jí byla nabídnuta pravidelná týdenní rezidentura v klubu Naif. Rozjíždí se tak nová rezidentní noc pod názvem Fashion DJs. Posléze dostává nabídky na další různá hraní, díky kterým získává především nové zkušenosti, seznamuje se s reakcemi publika a čím dál více také zlepšuje techniku mixu.

V roce 2003, kdy má již za sebou nejen klubové akce, ale i vetší halové párty, rádiová vystoupení atd., začíná obměňovat housové desky za různé další styly, čímž si postupně vytváří svůj typický sound, jenž zahrnuje především retrobootlegy s příměsí elektro zvuku. Michaela se stále více dostává do povědomí médií, objevuje se na titulní stránce časopisu RAVE, kterou doplňuje čtyřstránkovým rozhovorem. Také nejoblíbenější a zároveň nejrozšířenější časopis Xmag hodnotí velmi pozitivně její posun kvality v technice mixu a výběru desek. V tomto roce také odchází od své první bookingové agentury Depo9 a stále více se vymaňuje ze škatulky house do svého autentického hudebního stylu, zahrnujícího prvky elektro, typických vokálů, tvrdého beatu a výjimkou nejsou ani kytarové samply. Další významnou nabídku získává od pořadatelů jedné z nejoblíbenějších halových akcí v ČR brněnské Apokalypsy, kde obsazuje post headlinera druhé retro stage a zároveň mícha společně s legendárním DJem Jerrym oficiální CD kompilaci , která vychází v nákladu 5000 ks a stáne se dárkem pro většinu návštěvníků této akce. V této době se jí také plni DJský kalendář hraním po celé ČR, Slovensku a výjimkou nejsou ani vystoupení v dalších zahraničních zemích. Díky svému nadšení se seznamuje také s oblastí produkce vlastní tvorby, kde konečně získává možnost realizovat své hudební nápady a myšlenky. Po Apokalypse 25.6. přijímá nabídku vystoupit na letním oblíbeném festivalu Summer Of Love, kde hrála po boku Space Djz,Dje Rushe apod..O měsíc později dostává nabídku na zastupování mimo českou republiku a dostává se tak pod křídla berlinského bookingu KneDeep , který zastupuje jména jako Dj Rush , Marco Nastic , Valentino Kanzyani , Umek , Pet duo , Marco Bailey apod.Její zahraniční hraní se spustilo 29.1.2005 kde hrála v clubu Elektric Delicate (Mnichov). Únor 2005 absolvuje KneDeep tour (namátkou – Holandsko Intergrate/Awakenings, Španělsko TechnoFlash , Německo U60311 ,Švýcarsko Rohstofflage, Řecko Congress Palace apod.V současné době můžete Míšu slyšet v Čr na její rezidentní party Apokalypsa (www.apokalypsa.com ) , stále častějí v Německu, Rakousku, Portugalsku, Holandsku a speciálně také v Indonésii (Jakarta) v klubech jako Tj´s a Vertigo.Na stáncích se právě také objevila Míšina druhá mixovaná Cd kompilace, s příznačným názvem Schranzzzz, kterou namíchala pro časopis Xmag.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář